Pop-/Rock-band søker gitarist
Coverband med 4 musikanter i alderen 34 til 72 som spiller pop/rock fra eller med røtter i seksti- og søttitall ønske seg en gitarist til. Gjerne en som også kan synge og ev. spille på tangenter.
Musikkgenre
Mer informasjon
Vi er fire musikanter som spiller gitar, bass, trommer, keyboard og synger. Mye av den musikken vi spiller trenger/krever en gitar til for å låte som vi vil den skal. Eventuelt noe mer tangenter, siden pianisten vår også har lyst til å spille gitar.
Så hvis du har lyst til å stå i frontlinja og duellere med vår faste gitarist eller ligge litt bak og fylle lydbildet med fete akkorder og små lekre riff fra et keyboard så er du hjertelig velkommen til prøvespilling. For å presisere: Vi ønsker oss en person som kan traktere flere instrumenter.
Vi har øvingslokale i Oslo på torsdager.
Repertoaret er hentet fra Jon Mayer, the Beatles, Johnny Cash , Tom Petty, Neil Young, the Band, mm. og utvides fortløpende. Vi har også noe eget materiale som vi jobber med.
MUSIKKPLASSEN.no