Artistprofil

Martin Elias Wang

27 år gammel vokalist søker likesinnede, motiverte, håpefulle og entusiastiske musikere for å lage rå og ekte musikk!

Om Bilder Kontakt

Om Martin Elias Wang

Navnet mitt er Martin Elias Wang (27 år), fra Oslo 😎 


Jeg er vokalist og låtskriver som søker likesinnede, motiverte, håpefulle og entusiastiske musikere for å lage rå og ekte musikk! Lage musikk HISTORIE 🤘


Stemmen min er ganske varierende, Blues/alternativ/indie-Rock er kanskje en grei beskrivelse. (Linker nedenfor noen ulike coverlåter, hvor man kan høre noe av variasjonene i stemmen min)


For å lage dette bandet trengs det ivrige og sultene dyktige instrument spillere. (Gitarist, trommeslager, bassist + evt en som kan noe form piano spilling) 


Dette kommer faktisk til å bli historisk! Så viktigste kvaliteten som trengs er ett hjerte for musikken, & en drøm/trang for å drive med dette :) 


Den harde realiteten: 


Tenker det er veldig viktig at min bakgrunn og historie blir forklart for best mulig forståelse for hvor viktig og ekte dette er er for meg! Håper mine erfaringer kan bidra med å hjelpe andre. 


Jeg vokste opp i Groruddalen, å kommer fra ett hjem fullt av Rockemusikk. Så begge foreldrene mine bidro til min kjærlighet for musikk. Min far hadde vel engang i tiden Norges største The Rolling Stones samling, så det var han sin favoritt. Mens min Mamma sitt favorittband var Audioslave/Soundgarden og Pearl Jam. 

Så god musikksmak kom med morsmelka hehe.. 


Ting var ikke særlig lett under oppveksten, så fra veldig tidlig alder så kom Rus og Kriminalitet inn i bilde. 


Fra omtrent 13-14 års alderen var jeg avhengig av både rus og kriminalitet. 


Musikk og sang var noe jeg alltid hadde med meg, å det ble fort en ting at hver enste fest så tvang mine venner meg til å synge samt lage show. (Jeg har aldri vært flau av å være midtpunktet.)


Dessverre så tenkte jeg alltid at sang og musikk bare var drøm, selv hvor mange som sa at dette måtte jeg satse på. 

Rusen hadde satt sine spor, så håpet om en positiv framtid eksisterte ikke. MEN min Lillebror, han vettu, han mistet aldri noe håp på min framtid.


Han var min største supporter, min største fan, å den som hadde mest tro på mine egenskaper. 


Vi var unge, dumme og fant kjærlighet i Rus. 

Før vi ble myndige var vi begge pillemisbrukere og sprøytenarkomaner…. 


Så kom realiteten med det hardeste slaget tenkelig.

 

I 2020, fant jeg min kjære lillebror død på grunn av en overdose… 


Dette knuste meg på alle tenkelige måter, men jeg tok da ett valg om å leve godt, for både han og meg.. 


Jeg har nå etter en hel del rehabilitering vært fri fra avhengighet siden 2023. 



Her er ett cover av en sang om akkurat denne type avhengigheten. Hehe Som en sann frontmann så liker jeg å være karismatisk og dramatisk : 


https://youtu.be/QkxUSY9Pjt4?feature=shared



Nå vil jeg gjøre min Lillebror stolt, å endelig følge drømmen min. 

Jeg er fast bestemt på at dette er det jeg er ment for å gjøre. Da vet jeg også at jeg kan bidra til å hjelpe andre som sliter med den RÅ og EKTE kjærligheten som er Musikk 🤘❤️ 



Jeg elsker gode akustiske låter som denne: 


https://youtu.be/HmoCJho3bRE?feature=shared



Inspirert av massevis av band, men dette er noen av mine større inspirasjonskilder: 


The Kooks, The Rolling Stones, Alice In Chains, Audioslave, Soundgarden, Pearl Jam, I the Mighty, 3 Doors Down, Sticky fingers, Stone Temple Pilots, Radiohead, Crown the empire, The plot in you (Landon Tewers), 21 Pilots, catfish and the bottlemen, Nothing but Thieves, Mad Season, Temple of the dog 



Også er det jo alltid kos med en liten ballade da:


 https://youtu.be/oNMB4t5TbEE?feature=shared



Så, vil DU være med på å lage musikk historie? La oss lage Norges største band! 


Send meg en melding da vel 🤘❤️ 


Kan kontaktes her; eller svipp meg en mail til adresse: MartinPhysixWang@gmail.com


Peace and Love

Mvh. Martin Elias W

Artisttype
- Vokalist og låtskriver som søker likesinnede, motiverte, håpefulle og entusiastiske musikere for å lage rå og ekte musikk! Blues/indie/alt rock🤘
Musikkgenre
- Blues/alternativ/indie-Rock. Ærlig, Rå, EKTE, Følsomt
Arbeidsområde
- Holder til i Oslo, Lørenskog, Lillestrøm, Asker, Bærum.

Bandmedlemmer

Martin Elias Wang
Martin Elias Wang
Martin Elias Wang
- Vokal og låtskriver
Martin Elias Wang
- Vokal og låtskriver
Martin Elias Wang
- Vokal og låtskriver
Martin Elias
- Vokal og låtskriver
Martin Elias
- Vokal og låtskriver
Martin Elias W
- Vokal og låtskriver
Martin Elias W
- Vokal og låtskriver
Elias Martin Wang
- Vokal og låtskriver

Prisinformasjon

Gratis å bli med i ett band. Så skal vi tjene godt med penger senere 😎


Bilder

IMG_2913
IMG_2912
IMG_2908
IMG_2906

Lenker

link AKUSTISK COVER.
- Her kan man se litt av hva jeg kan.

link FØLELSESLADET BLUESROCK COVER OM AVHENGIGHET OG SORG.
- Ekte følelser er viktig for å lage god musikk. (PSA: Det er ikke ekte dop i videoen) En form for tribute til Lillebror.

link TRIST OG VAKKER BALLADE COVER
- Her kan man også se mer av hva min stemme har å by på.

Kontakt/kart

Navn: Martin Elias Wang
Fylke: Oslo
By/sted: Oslo
Aktive annonser:
Profil opprettet: 29. Nov 2025 | Sist oppdatert: 29. Nov 2025